Убава виличката на Заев!Скромничко. Вие до каде сте со скенирање фискални?

На социјалните мрежи од утринава се појавија нови фотографии од вила во Грција! Објавувачот тврди дека се токму од вилата за која бугарските медиуми тврдат дека е на семејството Заеви.

Според објавата на Твитер, и овие фотографии се направени во истата вила.

„Хациендата на Заев…Вие скенирајте фискални и купувајте домашно…“ – се вели во објавата на Твитер.

Image

Image

 

Image

Image

Бугарските медиуми „Биг5.бг“ и „Афера.бг“ објавија фотографии за кои тврдат дека се од вилата на семејството Заеви. Вила која се наоѓа на Халкидики во елитниот комплекс „Вила Агониси“.

Според истите медиуми, имотот не е регистриран на име на премиерот Зоран Заев, туку најверојатно на име на неговиот брат или некоја од неговите фирми во Македонија.

Иако неповикана, Владата вчера демантираше дека Зоран Заев има имот на негово име во Грција, но не и дека некој во негово име поседува имот на Халкидики.

Leave a Reply

Top