Несторовиќ со шокантна изјава зошто ниту еден политичар не е починат од Ковид-19

Српскиот доктор повторно ја шокира јавноста. Лидерите на земјите во светот се заштитени од короната. Исто така и од други чуми како што е ракот, е теоријата презентирана од д-р Бранимир Несторовиќ.

Поранешниот член на Кризниот штаб, во уште едно гостување во утринската програма на Хепи ТВ, даде бројни објаснувања за коронавирусот, тестовите, вакцинацијата, уште еднаш покажувајќи дека неговите омилени теми се секогаш најактуелните настани низ целиот свет.

„Некој праша на Интернет како ниту еден крал, ниту една кралица не е заразена во светот, ниту претседател или премиер (освен Борис Џонсон и Трамп), некако нивната смртност е нула. Кога ќе ги погледнете статистичките податоци, тоа покажува дека тие дури и не умираат од рак. Последниот претседател што го следев и почина од рак беше Митеран (Франсоа Митеран, француски претседател, почина од рак на простата). „Очигледно, тие се поздрави од нас“, наведува Несторовиќ.

Несторовиќ, исто така, се осврна и на една тема што падна во заборав и гореше кога се појави коронавирусот, а се однесува на потеклото на вирусот, без разлика дали е создаден природно или вештачки:

„Дали вирусот е вештачки“, рече вирусологот Ли Менг, Кинеска жена, која избега од Хонг Конг во Америка. Таа објави два труда и рече дека вирусот е дефинитивно направен од генетски инженеринг. Таа приказна сега стивна, колку што можам да видам, никој не зборува за тоа“, рече Несторовиќ.

 

 

Leave a Reply

Top