Хороскопски знаци со кои никогаш не е досадно во креветот

Секој од нас има одредени афинитети кога станува збор за сексот. Некои сакаат да бидат пасивни, а други да ја „водат играта“.

Погледнете кои знаци на Зодијакот се постраствени – тие се исто така многу пожелни, но и тешко се задржуваат.

Секс разговори: Кои се опасностите од глумење оргазам? – Kurir.mk

Овен

Сака да има контрола по секоја цена. Многу е самоуверен. Не дозволува другата личност да води затоа што тогаш не му е интересно. За него е само забавно ако е доминантен.

Не е добро да се бара нешто од Овен, него може само да го прашаат што сака и да му ги остварат неговите желби. Тоа е неговата визија за идеална врска.

Сексот не мора да трае долго, но важно е да е квалитетен.

Љубов без секс или секс без љубов? - ММС

Лав

Тој се истакнува во сите видови на акробации. Ништо не му е тешко затоа што сака да се покаже.

Мора да биде горд на себеси за да може подоцна да биде пофален. Тој секогаш се обидува да му даде на партнерот нешто за пофалба.

Тој е несебичен љубовник, па другата страна секогаш ужива. За него е важно тој да биде единствениот и да не го споделува партнерот со никого.

Не се предава се додека партнерот не е задоволен.

Секс по раскинувањето: Кога е добра идеја, а кога е опасно? – Вистина.мк

Скорпија

Тој дава се од себе за да покаже дека знае сè, го прашува својот партнер што му треба и се обидува да му угоди. Ништо никогаш не им е тешко.

Сакаат да ги исполнуваат своите и туѓите фантазии, сакаат да пробаат сè. Сака да користи дополнителни реквизити, секси долна облека и сè што посака.

За нив нема табуа, но ако сте со Скорпија треба да имате многу енергија за да можете да и одговарате на нивното либидо. Ти се љубоморни и посесивни, па затоа не сакаат да го делат партнерот.

Што не смеете да правите за време на секс? | NetPress

 

Leave a Reply

Top